ReferencjeZanim zjedziemy ze zlecenia, warto jest poprosić rodzinę podopiecznego lub samego podopiecznego o wystawienie referencji. Często zdarza się, że nasze prośby są ignorowane. Rodziny podopiecznych lub podopieczni tłumaczą, że nie wiedzą jak napisać. Czasami po prostu im się nie chce. Dlatego warto mieć przy sobie gotowy formularz do wypełnienia. Zapewniam- nikt nie odmówi wypełnienia takiego formularza. Proponuję wydrukować i zabrać ze sobą zawsze ze dwa egzemplarze. Dobre referencje, a właściwie jakiekolwiek referencje, z pewnością pomogą Wam w szukaniu kolejnego zlecenia.
Nie przejmujcie się, jeśli ktoś zaznaczy, "słabo" lub "zadowalająco". Miałam podopieczną, która zaznaczyła mi słaby język i słabe sprzątanie. Wiem jak mówię. Każda kolejna rodzina się o tym przekona. Natomiast jeśli chodzi o sprzątanie- no cóż. To był najbrudniejszy dom, w jakim byłam. Są miejsca, których po prostu nie da się posprzątać. Podopieczna chyba samej sobie wystawiła tak negatywną opinię. Wszyscy zakreślali gotowanie "suuuper". Jedna się wybiła i zakreśliła befriedigend. Tak to bywa. Jest to bardzo subiektywna ocena.

Czy ten post był przydatny?

PS

Chcesz dostać formularz referencji w Wordzie? Proszę o klikniecie okienka obserwuj na blogu

oraz o wysłanie wiadomości na adres berezanskabarbara@gmail.com. Proszę podać imię i nazwisko, pod którym obserwujesz bloga. Tylko osoby, które obserwują blog, dostaną maila zwrotnego z formularzem Referencje.